La Vie Saigon Homestay

  • Gratis Wi-Fi på offentliga platser

Hotellet La Vie Saigon Homestay Ho Chi Minh-staden, som ligger cirka 5 minuter till fots från Catholic Church Huyen Sy, erbjuder närhet till olika turistattraktioner. Dessutom hittar du Wi Fi i allmänna utrymmen.

Hotellet erbjuder rum med sitthörna tillsammans med luftkonditionering samt flerkanals TV. Badrum erbjuder en bidé, en duschkabin och en separat toalett.

Den Long erbjuder ett urval av rätter, alldeles runt hörnet från La Vie Saigon Homestay.

Gästerna på detta hotell i Ho Chi Minh-stadens centrum befinner sig inom 2 km från Vietnams historiska museum. Amerikanska konsulatet finns cirka 25 minuter bort till fots. La Vie Saigon Homestay i Ho Chi Minh-staden ligger inom några kvarter från Tao Dan Park. På gångavstånd från det här hotellet hittar gästerna Hô Chi Minh-stadens museum. Busstationen Ga Hanh khach Xe buyt Sai Gon är belägen endast 250 m från boendet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near La Vie Saigon Homestay Ho Chi Minh-staden
Hoang Chung Hotel
Mobilpris

Hoang Chung Hotel

6.9
Ganska bra 0 recensioner
95 m från boendet
Sazi Hotel - Bui Thi Xuan
Mobilpris

Sazi Hotel - Bui Thi Xuan

123 m från boendet
USD 33 USD 30
per natt
Eden Star Saigon Hotel
Mobilpris

Eden Star Saigon Hotel

8.6
Fantastiskt 1942 recensioner
126 m från boendet
USD 78 USD 70
per natt

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi på offentliga platser

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare

    I rummen

    • Sittgrupp

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Viktig information

    Incheckning: från 14:00 till 23:00
    Utcheckning: från 07:00 till 11:00
    Vanliga frågor
    • Vilken flygplats ligger nära hotellet La Vie Saigon Homestay?
      Hotellet La Vie Saigon Homestay ligger 10 km från flygplatsen Tan Son Nhat internationella och kan nås inom 15 minuter med bil.
    • 🍹
      Vilka restauranger ligger i närheten av hotellet La Vie Saigon Homestay?
      Matställen i närheten av hotellet La Vie Saigon Homestay är restaurangen Den Long—9/10 enligt gästernas recensioner—som erbjuder asiatiska rätter samt Bun Cha 145 känd för hälsosamma rätter (9/10).
    • När ska vi anlända till hotellet La Vie Saigon Homestay för incheckning?
      På hotellet La Vie Saigon Homestay kan gäster checka in från 14:00 till 23:00 och checka ut från 07:00 till 11:00.
    • Vilka bekvämligheter på rummet finns på detta hotell?
      Varje rum på detta hotell har sitthörna samt luftkonditionering.

    Läge

    Map

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    La Vie Saigon Homestay Ho Chi Minh-staden

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng